EgeGezilecek yerlerTürkiye

Ege’nin İncisi Aydın,

Ege'nin İncisi Aydın,

EGENİN İNCİSİ : AYDIN

Tarih öncesi zamanlardan bu yana birçok uygarlığa kucak açmış olan ilimiz Aydın aynı zamanda efeler diyarı olarak da bilinmektedir. Uygarlık vadisi adı ile de anılan il şehir merkezi iç kesimlerde yer alır. Ancak sahip olduğu Söke, Didim ve Kuşadası sahil ilçeleri ile de turizmin önemli noktalarından birini temsil eder. Ayrıca Buharkent ilçesinde termal kaynaklar, Bozdoğan ilçesinde Madransu kaynağı ve tüm sokakların aynı meydana çıktığı bilinen Atça ilçesi en bilinen ilçeleridir.

Aydın’da Gezilecek Yerler

Aydın ili,  doğal güzellikleri ve sahil ilçelerinin plajları ile de ünlü bir ilimizdir. Aydın’da gezilecek yerleri sizler için listeledik.

Bafa Gölü

Kuşadası:

Güvercin Ada Plajı, Kadınlar plajı, Sevgi Plajı

Didim:

Altınkum plajı, Medusa heykeli, Apollon Tapınağı, Saplı Ada, Faustina Hamamı

Tralleis Antik Kenti

Aphrodisias Antik Kenti

Milet Antik Kenti

Kaplıcalar

Arapapıştı Kanyonu

Yörük Ali Efe Müzesi

Doğanbey Köyü

Aydın Ulaşım

Doğal güzelliklerinin yanı sıra sahil ilçeleri ile de ünlü olan Aydın ulaşım açısından da çeşitli seçeneklere sahiptir. Kara yolunu tercih edip araba ya da şehirlerarası otobüs yolculuğunu tercih edenler İstanbul’dan çıkış yapıyorlarsa 7-8 saatlik bir yolculuk yapacaklardır. Bunun yanında Ankara çıkışlı bir kara yolculuğu düşünüyorlarsa 6,5-7 saatlik bir yolculuk onları bekliyor olacak. Hava yolunu tercih edenler için ise İzmir Havalimanını iniş yapıp buradan 100 km’lik bir yolculukla şehir merkezine ulaşabilecekler.

Aydın Konaklama

Aydın Konaklama seçenekleri arasında sahil ilçelerinde kalmayı planlıyorsanız birçok alternatif bulabilmeniz mümkün. Otel, pansiyon, apart ve karavan alanlarının yanı sıra kamping alanları da  bulunurken iç kesimlerde  termal tesisler dışında konaklama oteller ve pansiyonlarla sağlanabilir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu